9 Mayıs 2008 Cuma

Bir Deniz Kaplumbağası Evlat Edinin!

Doğal Hayatı Koruma Vakfı-WWF Türkiye , ülkemizin doğasını koruyabilmek için çeşitli projeler ve çalışmalar yürüten bir sivil toplum kuruluşudur. Çalışmalarını Orman,Su Kaynakları , Deniz ve Kıyı olarak 3 program altında , bağışlar ve sponsorluklar ile yürüten, kar amacı gütmeyen bağımsız bir vakıftır.

Vakıfın çalışmalarından biriside , yok olma tehlikesiyle karşı karşıya olan Yeşil Deniz Kaplumbağalarını koruma altına almaktır. Bireysel olarak bizde ,WWF-Türkiye’nin deniz kaplumbağalarını koruma çalışmalarına katkıda bulunabiliriz.Üstelik İstediğiniz kişinin adına sertifika alarak adresine gönderebilir ve ona anlamlı bir hediye verebilirsiniz.

WWF-Türkiye'nin web sayfasını ziyaret ederseniz göreceksiniz ki , özel günler (Sevgililer Günü, Anneler Günü vs..) için hediyelerle zenginleştirdiği bağış sertifikalarıyla hediyelerimize daha da bir anlam yüklememizi sağlayan kampanyalar hazırlamış. Aklınızda bulunsun.

Ayrıca CarrefourSa nın Mayıs ayında başlattığı Çevre Dostu Poşet projesini destekleyerek çevreye olan duyarlılığı arttırmaya çalışmaktadır.

Doğayı korumak elimizde, lütfen duyarlı davranalım.
Not:Resimler kuruluşların web sayfalarından temin edilmiştir.

1 yorum:

tou dedi ki...

bu çevre dostu poşetleri tekrar carrefour mağazasına gittiğinizde güvenlik için naylon poşetlere sarıyorlar ve inanın bu iş için harcadıkları naylon kullanacağınızdan cok daha fazla.yani çevrecilikleri balon aslında